Lov u ljetnom periodu | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Lov u ljetnom periodu". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
ВИСОКА ШКОЛА ЗА ТУРИЗАМ И ХОТЕЛИЈЕРСТВО
ТРЕБИЊЕ
СЕМИНАРСКИ РАД
ТЕМА:Лов у љетном периоду
ПРЕДМЕТ: Туризам специјалних интересовања
ДР Обрен Гњато Студент:Милица Барзут
Требиње, мај 2011. год.
УВОД
Лов је назив за методе и начине ловљења дивљачи и уједно примарна грана привреде. Обухвата тражење, дочекивање, посматрање, хватање, убијање, хватање живе дивљачи, пуштање птица грабљивица и сакупљање јаја пернате дивљачи. Убраја се и у крваве спортове. Историја лова је веома занимљива, датира још од каменог доба када се се као средства лова користила: сјекира, копље, клопке...да би се прихранили, затим слиједи бронзано доба гдје се притомљавају животиње и лов и сточарство преузимају доминациј. Гвоздено доба је прекртница, јер тада су средства лова савршенија, лови се копљем, луком и стријелом, а у антици лов служи за стецање ратних вјештина. Средњи вијек, доба када се организују групни ловови, појава првих прописа, употреба по први пут ватреног оружја – пушка.
За нас је битан нови вијек, несташица ловних животиња, прекретница године 1848., уводе се законски прописи и забране, уводе се правила понашања.
Иако је ово вид спорта прозван крвавим спортом, све већи дио свјетске популације се бави овим спортом у слободно вријеме, задовољавајући своје туристичке и рекреативне потребе. Начини лова, појединачно лов, групни лов - лов пригоном, погоном и остали облици групног лова.
ЛОВ У ЉЕТНОМ ПЕРИОДУ
Ловци сваке године у љетном периоду обнављају хранилишта за фазанску дивљач у која уносе храну нарочито за вријеме јаких зима и дубоког снијега. Тако сваки ловац мора имати своје хранилиште које мора пазити и о њему водити рачуна. У ловишту је довољан број високих чека и осматрачница те хранилишта (јасала) за срнећу дивљач, како то налаже ловно господарска основа.
ДИВЉАЧ
Дивљач представља популацију животиња која живи слободно у природи, и на површинама намењеним за њихово узгајање, а лови се ради хране или спорта.Са ловачког становишта дивљач је подељена на дивљач високог и ниског лова.
Дивљач високог лова је углавном крупна длакава и перната дивљач. Сва остала мања дивљач код којих није лако могуће утврдити квалитет, пол и друге карактеристике спада у дивљач ниског лова.Врсте које спадају у дивљач која се лови за храну су различите у разним деловима света. На то утиче клима, разноликост животиња, као и локални укус и локална свест које животиње треба ловити.
Месо дивљаци
Месо дивљачи врло је карактеристичног оштрог окуса. Због тога што је дивљач у сталном кретању и потрази за храном месо је жилавије и посједује врло низак удео масноће и калорија.
Људи изван свог редовног звања и занимања имају и склоности за различите хобије у слободно вријеме. Они који пролазе природом и не уочавају појединости (разне животиње, биље, пејзаже) и љепоту која их окружује, тешко могу постати ловци.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET