Socijalna reakcija na ilegalne migracije | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Socijalna reakcija na ilegalne migracije". Rad ima 19 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Садржај
Увод
Који су то проблеми илегалних миграната због којих је држава дужна да реагује ?
Економско егзистенцијални проблеми илегалних миграната
Проблеми здравствене заштите илегалних миграната
Имиграциона политика Републике Србије
Утицај Шенгенског споразума на илегалне миграције
Социјална реакција према илегалним мигрантима и њени облици
Поступање државних органа према илегалним мигррантима и деловања на побољшању њиховог положаја
Прихватилиште за странце
Социјална помоћ
Азил као облик заштите
Центар за азил
Реакција домаћег ( локалног ) становништва на илегалне мигранте
Језичка баријера
Етничке предрасуде и дискриминација
Ксенофобија и расизам
Асимилација
Увод
Процена је да 214 милиона људи живи изван земље порекла, коју су напустили из различитих разлога. Данас се највећи број миграната креће између најразвијенијих земља, а око 40 процената од укупног броја миграната одлази у суседне земље. Глобални талас миграција изазван је прелском људи преко граница. Знатно лакша могућност путовања, развој комуникација и слабија контрола граница подстакли су људе да напусте своје земље и пронађу ново место за живот и рад.
Према Универзалној декларацији о људским правима, сви људи су рођени слободни и једнаки у достојанству и правима. Ова Декларација гарантује свима иста права и слободе, без обзира на разлике као што су раса, боја коже, пол, језик, вера, политичко или друга уверења, национално порекло или социјални положај, својина, место рођења или неки други статус. Нажалост, мигранти још увек имају велике проблеме због кршења људских права, изложености расизму, ксенофобији и нетолеранцији, истовремено државе домаћини им ускраћују економска и социјална права, као и могућност школовања и коришћења услуга здравственог система.
Мигранти се могу дефинисати као „било која особа која привремено или стално живи у земљи у којој није рођена, али у којој је остварила одређене социјалне везе’’. Ова дефиниција указује да мигранти нису избеглице, расељена лица или лица која су била принуђена или приморана да напусте своје домове. Основна подела миграција је на легалне, које се одвијају у складу са законским прописима, и илегалне које обухватају различите видове нелегалног преласка државних граница, односно које су у супротноси са законским прописима. Наш рад ће се базирати на односу и реакцији друштва према лицима која су се нашла на територији Републике Србије супротно важећим законима.
Мултидимензионалност проблема илегалних миграција захтева комплементарну примену више стратегија, као модел реаговања система безбедности на изазов, ризик и претњу друштвеним и међународним вредностима који уживају извесну заштиту , односно приступа у њиховом решавању. На пример један од проблема је и проблем економски угрожених лица, која због рестиктивне имиграционе политке богатих држава, често користе услуге кријумчара миграната за илегално пребацивање у жељену земљу , те бивају експлоатисана у сектору сиве економије или постају предмет трговине.
Можемо издвојити неке од главних проблема илегалних миграната :
морални проблем
економско – егзистенцијални проблеми
проблем организованог криминала
проблем људских права
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET