Planiranje kao funkcija bezbednosnog menadžmenta | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Planiranje kao funkcija bezbednosnog menadžmenta". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Висока школа струковних студија за криминалистику и безбедност Ниш
Семинарски рад
Безбедносни менаџмент
Планирање као фукција безбедносног менаџмента
Ментор: Студент:
-2011.-
САДРЖАЈ
Увод
У последње време све чешће се срећемо са институцијом менаџмента, иако се сматра новијом појавом. Сам менаџмент се појавио одавно, онда када су људи почели испред себе да постављају одређене, конкретне циљеве, те сходно њима правили планове, организовали се, а све ради најповољнијег остварења постављених циљева. Циљ сваке активности која се сматра менаџментом јесте да се обезбеде, распореде и искористе сви расположиви елементи, како људски тако и физички ресурси да би што ефикасније и исправније остварили задатке и циљеве. На основу тумачења да је менаџмент процес који се састоји од планирања, организовања, вођења и контролисања послова чланова једне организације и коришћења свих расположивих средстава организације да се постигну жељени циљеви, које у својој студији наводе Џ.Стонер, Р.Фриман и Д. Гилберт проистичу и функције менаџмента: планирање, организовање, лидерство.
Безбедност је једна од професионалних каријера која се у глобалним оквирима најбрже развила у последњих неколико година. Запослење у области безбедности пружа многобројне могућности, које се налазе у распону од позиција улазног нивоа за раднике обезбеђења до истражитеља специјализованих у посебним областима, и менаџера и директора сектора безбедности у водећим корпорацијама и организацијама широм света. Захтев за унапређењем безбедности појачан је због појава као што су крађе информација, насиље на радном месту, тероризам и привредни криминал. Индустрија безбедности у САД, на пример, је пословање од 100 милијарди долара које и даље расте. Могућности постоје на свим нивоима у оквиру индустрије безбедности. Сви послови, без обзира на њихову величину, разматрају безбедност у односу на претње као што су преваре, крађе, компјутерски упади, индустријска
шпијунажа или насиље на радном месту. Све организације треба да се заштите од активности које угрожавају њихово нормално функционисање. Свака специјалност у области безбедности поседује сопствене захтеве и питања. Крађе су и даље проблеми у малопродајама, док су болнице суочене с повредама права на приватност, а хотели с преиспитивањем процедура заштите од пожара у складу са безбедносним захтевима. Осим тога, државна и приватна индустрија разликују се у безбедносним потребама. Појединци који желе да се запосле у специјализованој области безбедности треба да буду упознати с најновијим трендовима, проблемима и питањима у оквиру те специјалности. За просечног човека идеја о каријери у безбедности можда неће да буде привлачна. Тенденција код већине људи је да мисле само на униформисане раднике обезбеђења у патроли, надгледању аларма или приликом контроле приступа објекту. Они појединци које интересује каријера професионалца у безбедности треба да знају да такође постоји широк опсег административних, техничких, надзорних и менаџерских могућности. За улазак у област безбедности на улазном нивоу не-менаџмента постоје неки типични предуслови. Они обухватају средњошколско или више образовање, непостојање кривичног досијеа, старост преко 18 година, и поседовање општег знања
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET