UCASH | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "UCASH". Rad ima 7 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
BANJA LUKA COLLEGE
SEMINARSKI RAD
ELEKTRONSKO POSLOVANJE
NAZIV TEME
UKASH
Sadržaj
1. UKASH – ELEKTRONSKI NOVAC ZA ELEKTRONSKO PLAĆANJE 3
2. KAKO SE KORISTI UKASH 4
3. KORISNICI KOJI KORISTE UKASH 4
4. SAVJETI ZA SIGURNO KORIŠTENJE UKASH 5
5. PREDNOSTI KORIŠTENJA 6
5.1. NAGRADE 6
UKASH – ELEKTRONSKI NOVAC ZA ELEKTRONSKO PLAĆANJE
Smart Voucher Ltd je osnovan u aprilu 2001. godine u Bolingtonu u Velikoj Britaniji i razvio je Personal Payment System (plaćanje ličnim vaučerima u platnom prometu) po konceptu Scott Thomson , čovjeka koji je pokrenuo switch card način plaćanja u Velikoj Britaniji.
Smart Voucher Personal Payment System koristi koncept nasumično generisanog jedinstvenog broja bona/vaučera koji se samo jednom iskoristi i danas ima šest odobrenih patenata : tri u Velikoj Britaniji i po jedan u Australiji , Hong Kongu i Južnoj Africi . Elektronski novac kao proizvod kompanije Smart Voucher Ltd odobrio je Financial Services Authority (FSA), nezavisno nevladino tijelo koje je nadležno za sprovođenje regulativa u oblasti finansijskog poslovanja u Velikoj Britaniji.
Ukash kao brand Smart Voucher nastao je 2005. godine, kao on-line novac u on-line platnom prometu . Ukash vaučer/bon danas se može kupiti na 420.000 prodajnih mjesta , dostupan je u više od 50 zemalja širom svijeta na šest kontinenata u 14 valuta , kroz plaćanje terminala u poslovnicama širom Evrope , Južnoj Africi, Južnoj Americi, Kanadi i Australiji , a takođe se izdaje on-line na Ukash web stranici . Ukash je zapravo trgovačko ime za Smart Voucher.
U septembru 2008. godine južnoafrički telekomunikacioni operater Blue Label Telecoms Group postao je strateški partner Ukash . Blue Label Telecoms Group je virtualni distributer prepaid elektronskog novca a transakcijske servise razvijali su sa Microsoft korporacijom od 2007. godine . Ukash prepaid bonovi tako su vremenom postali dostupni u više od 50 zemalja i prihvaćen kao alternativni način plaćanja na više od 8.000 web stranica.
Ukash je osmišljen da bi omogućio korištenje novca za plaćanje ili slanje novca preko Interneta . Da biste koristili Ukash ne morate imati otvoren račun u banci ili kreditnu karticu . Jednostavno , da biste dobili Ukash bon morate imati određenu svotu gotovine kojom ćete platiti Ukash bon.
Klijenti Ukash koriste iz mnogo različitih razloga. Neki korisnici ne vole da koriste brojeve tekućih računa ili kreditnih kartica on line. Tu su i milioni potrošača , uključujući i mlade na tržištu , koji nemaju izbor već moraju da koriste gotovinu za sve što kupuju. Ako se tome dodaju kupci koji su zabrinuti zbog potencijalnih krađa identiteta i prevara , potencijal tržišta za Ukash postaje ogroman.
Koji god razlog bio, možete dobiti i koristiti Ukash bon bez pružanja informacija o svojoj finansijskoj sposobnosti ili bilo kojim drugim informacijama. Dakle , korisnici koji koriste Ukash bon zadržavaju privatnost kada koriste svoj novac na Internetu.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET