Sadržaj investicionog projekta | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Sadržaj investicionog projekta". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


SEMINARSKI RAD
Predmet: UPRAVLJANJE INVESTICIJAMA
SADRŽAJ INVESTICIONOG PROJEKTA
Beograd, mart, 2010.
SADRŽAJ
UVOD……………………………………………………………………..………………..3
1.BIZNIS PLAN....................................................................................................................4
2.SEGMENTI BIZNIS PLANA…………………………………………….…………….5
3.UVODNI DEO………………………………………………………………...…………6
4.OPIS POSLOVNE AKTIVNOSTI PREDUZEĆA………………………..…………..7
5.ANALIZA TRŽIŠTA I MARKETING………………………………….……………..7
6.ISTRAŽIVANJE, DIZAJN, RAZVOJ I PROIZVODNJA……………….…………..8
7.MENADŽMENT……………………………………………………………...…………8
7.1.Ko rukovodi poslovanjem?..................................................................................8
7.2.Broj zaposlenih i njihove kvalifikacije?...............................................................8
7.3.Koje će konsultante angažovati preduzeće?.........................................................9
8.SWOT ANALIZA………………………………………………………………………..9
9.FINANSIJSKA ANALIZA…………………………………………………………….10
ZAKLJUČAK…………………………………………………………………………….11
LITERATURA………………………………………………………………...…………12
UVOD
Osnovu za put u preduzetništvo predstavlja biznis ideja. Da bi preduzetnik realizovao biznis ideju, mora imati novac. A da bi nabavio novac preduzetnik mora uspostaviti kontakt sa investitorom. Biznis plan je sredstvo za ostvarivanje kontakta izmedju preduzetnika i investitora.
To je način komunikacije izmedju preduzetnika i finansijera. Biznis planom se poslovna ideja stavlja na papir, tj. konkretizuje se. Stavljanjem ideje na papir preduzetnik će biti u stanju da uoči dobre i loše strane svoje ideje, da sagleda sve moguće nedostatke svoje ideje i da pravovremenim reagovanjem otkloni sve te nedostatke.Biznis planom se povezuje sve ono što čini jedan poslovni poduhvat, tj. šta će preduzetnik raditi, kakav je proizvod koji će proizvoditi,  koje mu je ciljno tržište, kakva mu je konkurencija, kako će finasirati poslovni proces... Treba realno sagledati sredstva i opremu kojima preduzetnik raspolaže, konkurenciju, predvideti očekivanja u budućnosti i spremiti moguće odgovore na nepredvidjene dogadjaje  budućnosti. Sinteza svih ovih stvari biće predstavljena u biznis planu.
1.BIZNIS PLAN
Na putu od ideje do konkretizacije, biznis plan kao dokumenat koji se radi na bazi inesticiono-tehničke dokumentacije razvijene na nivou idejnog projekta, čini osnovu investitoru za donošenje investicione odluke i finansijeru za učešće u obezbeđenju izvora za finansiranje investicije. Bez izrade biznis plana preduzetnik ne može objektivno i realno testirati svoju ideju . Biznis plan pomaže investitoru kada potvrdi da je investiciona ideja dobra, ali još više pomaže kada ukaže investitoru da investiciona ideja nije dobra i da treba da odustane od njene realizacije;
– bez njega se neće moći naći adekvatni finansijeri;
– njime se definišu razvojni planovi preduzeća;
– putem intezivnog informisanja na najbolji način integriše kreativnu energiju rukovodstva i radnika;
–njime se vrši promocija preduzeća;
– omogućava da se ostvari saradnja sa inostranim partnerima;
– služi kao sredstvo za ranu identifikaciju «uskih grla» u proizvodnji i ne samo „uskih grla“, već se kroz biznis plan vrši optimizacija svih funkcija koje konstituišu ovaj dokument.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET